Kan det bli visumplikt til Lofoten?

Publisert 28.4.2026
Foto: iStock

Hva blir det neste, kan det blir visumplikt også neste år? Eller visumplikt for å passere en fylkesgrense, dernest en kommunegrense? Dette har altså Ap sørget for er inntruffet og innføres der de mener at dette er «tilrådelig» i enhver kommune. Hva skjer da med de «påståtte skjulte hoteller» som mister sin inntekt, og som garantert ikke er så stor som noen later til å tro på?

Dette er det kun kommunalministeren som tror på vil jeg mene. Bortsett fra folk som lider av misunnelse? Altså for at jeg skulle komme meg til sommerstedet jeg selv eier i nord, så skulle jeg da etter alle solemerker betale «visumpenger/ bompenger» uten visumsøknader, for å komme meg dit i tillegg til alle bomstasjonene man passerer før man når frem? Altså dobbelt opp? Hva om man brukte båt, gjelder det da også?

Dieselavgift er nå en ting, men dette grenser til det glade vanvidd! Ikke har man brannkorps nok i nord, ikke har man vann nok der, ikke har man ferjer som går, heller ikke hurtigbåter som holder rutetider. Hva mer kan man si er feil? Jo oppdrettsanlegg som popper opp med fiskesykdommer, og som smitter på annen fisk også som man heller ikke kan kontrollere?  Jøsses for supperåd man har noen steder.

Ellinor Nerbø