Publisert 18.11.2025
Foto: Privat. (Bakgrunn: iStock)
Kleppelista er sterkt bekymret over at det ikke er lagt inn penger i økonomiplan 2026-2029 og budsjettet for 2026 fra kommunedirektøren til: Brukerstyrt personlig assistanse – BPA i Kristiansand kommune. Om kommunedirektørens forslag skulle blitt vedtatt betyr det at Kristiansand kommune avvikler hele BPA-ordningen i Kristiansand fra budsjettåret 2026.
Bystyret for derfor en stor oppgave om å finne penger til BPA i årene som kommer til en raus, trygg og god BPA-ordning i Kristiansand kommune slik bystyret vedtok på siste møte onsdag den 29.oktober. De må nevnes at i budsjettåret 2024 brukte Kristiansand kommune 61,5 millioner kroner på BPA, da er det uansvarlig av kommunedirektøren å ikke legge inn penger i økonomiplanen 2026-2029 og budsjettet for 2026.
Kleppelista vil derfor på det sterkest anmode om at kommunedirektøren snarest kommer med en tilleggs innstilling til bystyret for rette opp denne store BPA-glippen fra kommunedirektørens side».
Vidar Kleppe,
bystyrerepresentant for Kleppelista i Kristiansand





