Publisert 14.12.2024
Illustrasjonsfoto: AI generert fra Photoshop
Skal man le eller gråte nå? Her skal altså Kjersti Toppe og Trygve Slagsvold Vedum sørge for et «offentlig utvalg», et som skal sørge for at flere får barn, og at de som har barn skal få flere?? Er det da lov å spørre åssen dette skal gå for seg?? Med eller uten «dyneløfting» for å se til at det går riktig for seg?
Samtidig så gikk hele regjeringen unntatt KRF – inn for – en ny abortlov inntil 18 uker? Man kan vel da spørre seg om også i dette skal settes ned ett eller annet «råd eller utvalg» som skal se på om dette var klokt eller ikke – i ettertid? Man kan undres over hva de «har for seg» der nede på Løvebakken? Er det noe de drikker eller er det noe som de spiser som de ikke tåler? Det er nesten som om man skulle tro at her må de ha fått inntak av noe de ikke helt har tålt?
Man kan nok ane at «noe er i gjære», for at «noen» skal tjene noen ekstra kroner nå som priser har gått en vei og det er oppover? Lett-tjente penger med andre ord. Kanskje noen skulle sunget litt på den julevisa jeg lagde i 2009, Julevise til ettertanke, for det er vel i julen de mener at «de nye små» skal produseres? Da blir det jo arbeid for millioner utpå høsten en gang? Visa ligger ute flere steder på nett. Bare let litt. Finner du den så syng med. Enten du tror du havner i dette «utvalget» eller ei!
Ellinor Nerbø