Publisert 28.11.2025
Illustrasjonsfoto: iStock
Er det dette man mener at i sykehus så skal dette bli dagligdags, at man skal vaske engangsutstyr (som kan vaskes) og at bruken av bleier skal begrenses? Dette uttaler lederen for Norsk sykepleierforbund i flg. INyheter.no. Man blir bare satt helt ut, og så har man en helse- og omsorgsminister som holder hendene for øya og «nyser» i hele greia! Ved det splitter nye sykehuset i Molde, har 117 stk. sagt opp i løpet av fire måneder. Hva er det som da skjer? Har ikke ledelsen der heller noen form for styring?
Kan til forlaterlighet si at jeg har vært på dette sykehuset hvor man også har eget Apotek. Her kan man få hente nødvendigheter, og da er det bare å rusle en tur når slikt er behov for, det tar en halv time denne rusleturen ned bakketoppen, man må gå rundt den. Men når man er der, så kan man også ta en tur innom kantinen for å se om der er noe til middag som kunne friste. Det har skjedd at man fristes til en kotelett-middag, men så sannelig har de stekt den på bare den ene siden, under var den grå.
Neste gang ble det fisk som trakk oppmerksomheten da det stod stekt sei på menyen. Jammen meg skjedde det samme en gang til. Fisken var heller ikke stekt på begge sidene. Man mistet rett og slett matlysten og tok drosje tilbake til hjemmet. Da foretrekker jeg heller en hjemmelaget middag. Når man har kokker som klart ser ut for å ikke kunne jobben, da blir man bare matt.
Ellinor Nerbø





