Ofre for vaksine-skandalen angripes i på sosiale medier

Publisert 12.3.2025. (Oppdatert 10:55)
Illustrasjonsfoto: (Arkiv/Colourbox).

I en artikkel i Gudbrandsdølen Dagningen publisert den 20.12.2020, så advarte en fastlege i Sør-Fron kommune mot koronavaksinen. FHI reagerte ganske fort i samme avis og flere uenigheter oppsto. Hvilke andre medier og diverse personer i Norge, advarte så tidlig resten av befolkningen mot vaksinen som GD? Artikkelen sto altså å lese i en lokalavis som ikke leses av alle i hele Norge.

Det er temmelig sårende og direkte frustrerende å lese enkelte Facebook kommentarer som eksempelvis denne: «Vi som har litt mer mellom ørene advarte, men flokken lystret ikke». Og kommentert lenge etter at denne vaksinen ble lansert. De som fortsatt mener å ha «litt mer mellom ørene enn andre», bør samtidig være klar over at mange av dem som tok vaksinen og som siden fikk bivirkninger, aldri ble advart fra noen mot vaksinen. Når de første advarslene dukket på sosiale medier, hadde allerede mange tatt den.

Vær særlig obs. på at flere hadde syke familiemedlemmer. Til og med døden kunne inntreffe for dem med andre underliggende sykdommer. Det ble det høylytt advart om fra både fastleger, helsefaglige eksperter på pandemier og FHI dersom man ikke tok vaksinen. I eget tilfelle skjedde det aller verste. Min hustru som fra før hadde diabetes 2, men var ellers ganske ok., døde vinteren 2022 bare 69 år gammel. Så til dere der ute som stadig kommer med slike sårende slengbemerkninger lik den jeg har vist til. Vær så vennlig og vis langt mer hensyn til dem dere mener har mindre mellom ørene enn dere selv.

Mange tok aller først sterkt hensyn til sine nærmestes helse etter klare råd fra fagfolk på helsesektoren, for å forhindre ekstra sykdommer og i verste fall døden. Belast ikke disse gjenlevende mer enn de allerede er blitt belastet av enkelte. De som tok vaksinen av hensyn til sine aller nærmeste er faktisk ofre. De er ikke idioter som noen kanskje går rundt og tror. Ofrene burde gått sammen og reist felles sak mot den norske stat, og krevd en saftig erstatning for eksempelvis noe så alvorlig som tap av familiemedlemmer, pluss egne langvarige bivirkninger og plager.

Jan Hansen
Frilansjournalist MNJ

Kilde: https://www.gd.no/fastlege-i-sor-fron-advarer-mot-koronavaksinen-legemiddelverket-reagerer-pa-uttalelsene/s/5-18-1271063 (Saken er dessverre bak betalingsmur).